Co se u nás děje

Maiko je naprosto úžasná máma, i přes bolesti v prvních dnech se o štěňátka velice pěkně stará.

Miminka nám rostou před očima, každý den je pro nás s nima jiný. Již 12tý den se jim otevřela očíčka,sice vidí jen stíny,ale každým dnem se vidění zostřuje. Nejčipernější je Chiyoko a taky se umí nehlasitěji ozvat,pokud se jí něco nelíbí. Umí dokonce již "chodit" po všech čtyřech. Říkáme jí pidimája neboť je nejvíce podobná své mámě když byla v jejím věku. CHiyo a Chika jsou nejklidnější. Charuu si užívá pozice jediného mužského v rodině :D .

Naše "bába" Connie zatím ke štěňátkům nesmí, ale chodí poslouchat,cože se to tam vlastně v tom pokoji děje. Maiko jí k nim ještě nepustí, nebude to však dlouho trvat a "babička" Coninka si bude užívat mimina s námi.

 

22.7.2011 : Dnes k nám přijela super návštěva, "teta" Edita z ch.s.  kamiwaza.webnode.cz/

                   Bylo to sice krátká, ale zato milá návštěva. Teta nám přivezla každému jednu hračku za což děkujeme. Maiko jí jako každou návštěvu vřele přivítala a pustila k miminům do bedny . Edita byla nadšená, štěňátka se jí libila, obdivovala krásné hlavy a jak jsou veliká. Moc mě to potěšilo. Udělala spostu krásných fotek, dvě jsou na úvodní stránce, jedna je jako hlavička stránek a další dodáme hnedka do fotogalerie.

                  Naše mimina už si hrají, dneska dostala poprvé kuřecí masíčko a jak jim chutnalo, ale mlíčko od mámy je přeci jen prozatím nejlepší. Už si hrají, "běhají" po bedně, dokonce nás poznávají, což dávají najevo vrtěním ocásku a snahou se dostat z bedýnky ven k nám. "Bába" Connie už může až k bedně, ovšem na mimina jen koukat a to v naší přítomnosti, Maiko je přeci jen mámou poprvé a tak má zatím ještě strach. No snad se příští týden již povede počasí abychom mohli ven .

 

Dne 6.8.2011 jsme vyrazili k přátelům z ch.s.  corrisimo       kde mají 9 skvělých mimin

a kam dorazili ještě s Rudolfovi a jejich 7 malých  hagísčat  haguro.cz/ . Celkem se nás sešlo 20 štěnat ve věku 5-7 týdnů.

Přidali se  k nám ještě Fajkýšovi s novým rodinným přírůstkem , 7mi měsíčním Doctorem- austrlaským ovčákem. Bylo to naprosto pohodový akrásně strávený den, všechna štěnda byla naprosto v pohodě, na malých hagisáčcích byl jen znát rozdíl, že jsou starší o 10 dní. Bylo úžasné na u směsici koukat, naše Mája je skvělá máma a naprosto pohodovej pes, když se kní připlzili dvě fenky americké akity,klidně je nakojila aniž by měla jakékoli protesty.

Děkujeme Corýskům za skvělý nápad a třeba se ještě zadaří se znovu setkat než se nám drobotina roběhne do nových domovů po celém světě. Fotky najdete na https://haguro.cz/ a  www.aamedvidek.estranky.cz/   . My točili video,tak se budem snažit dodat co nejrychleji.

www.zkouknito.cz/player/external.swf?vid=76118

 


Kontakt

Růžena Feldsteinová

Litoměřice, Czech Republic

+420 723 899 757